کمیته‌ی خدمات پس از فروش، به عنوان یکی از ارکان تضمین رضایت و وفاداری مشتریان، نقشی حیاتی را در ارائه‌ی خدمات مطلوب و پشتیبانی مستمر پس از خرید ایفا می‌کند. ریاست محترم این کمیته، مهندس علیرضا قرایی با تکیه بر اصول حرفه‌ای و استانداردها در تلاش برای افزایش خدمات رسانی و تسریع در فرآیندهای پاسخگویی به مشتریان هستند.
کمیته‌ی خدمات پس از فروش، با هدف ایجاد تجربه‌ای مثبت برای مشتریان، به بهبود مستمر فرآیندها و برنامه‌های خدماتی می‌پردازد و در جهت تحقق اهداف استراتژیک سازمان در زمینه‌ی خدمت‌ رسانی، نقشی کلیدی ایفا می‌نماید. این کمیته با تاکید بر اصول مشتری‌ مداری، به عنوان یکی از مهم‌ ترین کمیته‌هایی است که در راستای افزایش سطح رضایت و وفاداری مشتریان فعالیت می‌کند.

کمیته‌ی خدمات پس از فروش، با هدف اصلی تقویت پیوند میان مشتریان و سازمان‌ها و ارتقاء سطح رضایتمندی آن‌ها، سیاست‌های خود را بر اساس اصولی همچون کیفیت، دسترسی آسان و پاسخگویی سریع شکل داده است. این کمیته، متعهد به ارائه‌ی خدمات پشتیبانی موثر و به‌ موقع است تا اطمینان حاصل کند که مشتریان در تمامی مراحل استفاده از محصولات و خدمات، تجربه‌ای مثبت داشته باشند. همچنین،کمیته‌ی خدمات پس از فروش به دنبال بهبود مستمر فرآیندهای خدماتی و افزایش تعاملات مشتریان از طریق ابزارهای دیجیتالی و فناوری‌های نوین است.

خانه
دسته بندی
کمیته ها
تماس با ما
پروفایل